Click aici »

Inginer proiectant

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Lugoj, Timisoara Lugoj Timisoara
Domeniile ofertei
Inginerie, Industrie, Arhitectura/Design
Data introducerii
22-03-2017
Data actualizare
22-03-2017

Descrierea postului

Proiectantul inginer mecanic planifica, proiecteaza si organizeaza testarea, constructia, instalarea dispozitivelor de prindere si de verificare precum si a componentelor acestora, a sistemelor de productie si instalatiilor, planifica programele de productie si procedurile si instructiunile de munca pentru a se asigura ca proiectele de inginerie sunt intreprinse in conditii de siguranta, in mod eficient si cu un cost rentabil, fiind totodata suportul tehnic al tuturor departamentelor.

Cerinte

- studii tehnice universitare, sa aiba o experienta bogata in prelucrari mecanice si sa fie familiarizat cu proiectarea, programarea si functionarea masinilor cu control numeric precum si a masinilor traditionale
- sa aiba capacitate de proiectarea a procesului de productie
- sa verifice posibilitatea de dezvoltare a produselor noi, sa proiecteze si sa execute sistemele de prindere si ghidare a masinilor CNC
- sa aiba solide cunostiinte de proiectare 3D si CAD-CAM
- sa cunoasca instrumentele de proiectare si sa le foloseasca dupa cerinte
- sa fie familiarizat cu modul de editare si modificare a programelor la masinile CNC