Click aici »

Inginer proiectant structuri de rezistenta

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Inginerie, Constructii/Imobiliare
Data introducerii
08-04-2014
Data actualizare
08-04-2014

Descrierea postului

Realizare proiecte de structur? pentru fazele SF, DTAC, PT, DDE. Beneficiile vor fi corelate cu capabilitatea si eficienta in procesul de proiectare, existand posibilitatea de avansare in cadrul echipei. Aptitudinile de comunicare eficienta cu toate entitatile participante in proiectarea / implementarea unui obiectiv de investitie, constituie un avantaj.

Cerinte

Absolvent al Facultatii de Constructii Civile Industriale si Agricole;
Experien?? în domeniul proiect?rii structurilor de beton armat si metalice de minim 3 ani;
Capacitatea de elaborare a documenta?iilor de structur? de rezisten?? pentru fazele DALI/SF, DTAC, PT si DDE;
Cunostiinte bune de aplicatii Office (Word, Excel), Autocad, Mathcad si programe specializate de calcul automat al structurilor de rezistenta;
Cunoasterea unui software de desen 3D automat (tip Graitec Advance Steel, Tekla, Advance Concrete) reprezinta un avantaj;
Cunostiinte de legislatie si norme de proiectare ale structurilor de rezistenta;
Se doreste o persoana serioasa, organizata, riguroasa, responsabila si capabila de a lucra intr-o echipa tanara, dinamica si flexibila;
Activitatea se va desf?sura in cadrul Departamentului Inginerie Structural? al companiei ;
Candidatii vor fi supusi unui test de cunostinte in domeniu de dificultate scazuta spre medie ;
Limba franceza si limba engleza constitue un avantaj ;
Experienta anterioara in intocmirea proiectelor cu Fonduri europene constituie un avantaj ;

Oferta (bonusuri, beneficii)

Mediu de lucru profesionist ?i dinamic, bazat pe respect, flexibilitate si recunoastere a meritelor.
Posibilitate de afirmare/avansare si acces la o gam? larg? de proiecte de dimensiuni importante.
Datorita previziunilor pozitive in domeniu, compania urmareste o colaborare pe termen lung.