Click aici »

Inginer proiectant instalatii sanitare

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Constructii/Imobiliare, Arhitectura/Design, Inginerie
Data introducerii
16-01-2018
Data actualizare
16-01-2018

Descrierea postului

o Proiectare instalatii sanitare si PSI pentru fazele SF, DTAC, PTh, DDE;
o Proiectare retele hidroedilitare pentru fazele SF, DTAC, PTh, DDE;
o Participarea la discutii cu beneficiarii acestora;
o Realizeaza: memorii tehnice, breviare de calcul, scheme functionale etc;
o Intocmeste liste de cantitati, caiete de sarcini, documentatii de avize;
o Elaboreaza solutii de proiectare si ofera solutii tehnice corespunzatoare pentru toate tipurile de imobile (locuinte unifamiliale, ansambluri rezidentiale, cladiri de birouri, cladiri comerciale, cladiri industriale etc);
o Participa la gestionarea lucrarilor incredintate pana la finalizarea acestora;
o Urmareste executia pe santier, in conformitate cu proiectul realizat;
o Participa la verificarea planurilor de executie si la propunerea de solutii pentru rezolvarea neconformitatilor;

Cerinte

o Absolvent al unei facultati de constructii, respectiv Facultatea de instalatii sau hidrotehnica - cu sau fara experienta in proiectare;
o Cunostinte temeinice Autocad, Ms Office;
o Sa detineti bune abilitati de comunicare si sa aveti capacitatea de a gestiona situatiile aparute in relatia cu echipa si beneficiarii;
o Sa fiti resposabil, implicat, deschis la lucruri noi;
o Seriozitate, orientare spre rezultate si dorinta de perfectionare in domeniul proiectarii;
o Atentie la detalii si capacitatea de a mentine un grad ridicat de acuratete a informatiilor continute in documentele de lucru.

Oferta (bonusuri, beneficii)

o       Pachet salarial atractiv, bonusuri in functie de performante;
o Mediu de lucru placut si atmosfera de lucru deschisa;
o Oportunitati de dezvoltare a carierei.
o Mediu de lucru relaxat, colegialitate, suport si training in dezvoltarea profesionala;