Click aici »

Inginer ofertare-licitatii

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Inginerie, Constructii/Imobiliare
Data introducerii
29-08-2013
Data actualizare
29-08-2013
Confidential
expirat

Descrierea postului

-Analiza documentatiei de atribuire (caiete de sarcini, memorii, planse etc.) in vederea participarii la licitatii publice
-Realizarea de evaluari financiare a lucrarilor pe baza documentatiei puse la dispozitie
-Interpretarea corecta a datelor furnizate de listele de cantitati si corelarea acestora cu proiectul
-Intocmirea ofertei tehnice in vederea participarii la licitatii conform cerintelor din fisa de date (memoriu tehnic, planul calitatii, plan de mediu, grafic fizic, grafic valoric, alocare de resurse etc.)
-Cunoasterea reglementarilor legislative, a normelor si normativelor in vigoare aplicabile domeniului constructii/infrastructura
-Cunoasterea legislatiei privind achizitiile publice
-Cunoasterea tehnologiilor specifice pentru activitati de constructii si infrastructura
-Intocmirea ofertei financiare si a devizelor oferta pentru participarea la licitatiile publice, inclusiv incadrarea in articole de deviz
-Solicitarea de oferte de pret de la furnizorii de materiale pentru materialele incluse in devizele oferta
-Realizarea de clarificari la documentatia de atribuire
-Includerii modificarilor ce apar in documentatie ca urmare a clarificarilor publicate
-Pregatirea de raspunsuri la solicitarile autoritatii contractante
-Mentinerea unor bune relatii cu proiectantii, partenerii, beneficiarii

Cerinte

-Absolvent studii superioare tehnice - Constructii/Instalatii/CFDP/Hidrotehnica etc.
-Experienta minim 3 ani pe o pozitie similara
-Cunostinte PC ? MS Office, management proiect ? de preferat MS Project, programe devize ? de preferat WINDEV, programe proiectare
-Persoana serioasa, flexibila, cu simtul datoriei si al responsabilitatii, spirit de echipa
-Capacitate de analiza si sinteza
-Capacitate de a urmari si lucra eficient la mai multe proiecte simultan
-Capacitate de planificare si organizare a activitatii in vederea respectarii termenelor limita
-Rigurozitate si atentie la detalii