Click aici »

Inginer ofertare - devizier

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Inginerie, Constructii/Imobiliare
Data introducerii
30-09-2014
Data actualizare
30-09-2014

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba minimum 3 ani experienta in unul din domeniile: Constructii/Imobiliare, Inginerie

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

RESPONSABILITATI/ATRIBUTII

Analizeaza caietele de sarcini in vederea solicitarii de clarificari
Extrage listele de cantitati din documentatia tehnica/ caietului de sarcini si a documentatiei existente atunci cand este cazul
Elaboreaza tehnologia de executie a lucrarii care se oferteaza, in vederea analizarii si pregatirii ofertei
Incadreaza articolele de deviz si cantitatile acestora in programe specializate
Identifica materialele si echipamentele principale care intra in componenta ofertei, caracteristicile tehnice/cantitati
Colaboreaza cu departamentul Achizitii pentru a introduce in oferta cele mai bune preturi de materiale si echipamente
Intocmeste cereri de oferta pentru materiale,echipamente si lucrari in subantrepriza
Analizeaza si selecteaza ofertele primite pentru materiale, echipamente si lucrari
Calculeaza ofertele cu ajutorul programelor specializate
Elaboreaza situatii de lucrari spre decontare pentru proiectele in derulare

Cerinte

CERINTE POST

Absolvent studii superioare de specialitate profil instalatii/ constructii
Cunostinte de proiectare constituie un avantaj ? estimare in vederea ofertarii
Cunostinte avansate de operare PC ? Autocad, Doclib, Softec, MS Office
Experienta minim 3 ani in domeniul instalatii - constructii civile (proiectare,ofertare)
Abilitati de comunicare si lucru in echipa
Orientare catre rezultate
Limba Engleza - nivel mediu

Oferta (bonusuri, beneficii)

SALARIU MOTIVANT + bonusuri in functie de performante