Click aici »

Inginer mecanic

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Inginerie, Industrie
Data introducerii
22-10-2014
Data actualizare
22-10-2014

Descrierea postului

Principalele atributii:

- Proiectarea constructiva si tehnologica a corpurilor de iluminat cu LED-uri;
- Stabilirea consumurilor de materiale si manopera pentru reperele ce se executa prin procedee mecanice;
- Acordarea de asistenta tehnica in procesele tehnologice de prelucrari mecanice: presare, prelucrari prin aschiere, sheet metal, procese de acoperiri galvanice, vopsitorie;
- Participare la stabilirea solutiilor tehnice a SDV-urilor si propune solutii noi de imbunatatire a proceselor tehnologice;

Cerinte

Cerinte

- Studii superioare de inginerie mecanica;
- Experienta in prelucrarea de table usoare;
- Cunostinte de proiectare constructiva (3D) cu ajutorul soft-urilor specializate (SolidWorks- Sheet Metal);
- Capacitatea de a proiecta programe pentru masinile unelte cu comanda numerica;
- Cunoscator al procesului tehnologic de injectie mase plastice si al materialelor de injectie;
- Foarte bune abilitati de comunicare si interrelationare.

Oferta (bonusuri, beneficii)

-salariul va fi discutat in cadrul interviului