Click aici »

Inginer in industria alimentara

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Inginerie, Industrie
Data introducerii
29-01-2015
Data actualizare
31-03-2015

Descrierea postului

- coordoneaza si supravegheaza activitatea de productie in zona de responsabilitate
- urmareste respectarea parametrilor de calitate ai materiilor prime sau produselor finite;
- urmareste consumul de materii prime si materiale si propune solutii de imbunatatire;
- analizeaza procesul de fabricatie si propune metode de marirea productivitatii;
- remediaza eventualele probleme aparute pe parcursul desfasurarii activitatii;
- stabileste procedurile tehnologice (retete, flux tehnologic) pentru fabricarea diverselor produse alimentare;
- indruma si urmareste activitatea personalului din subordine;
- raspunde de buna desfasurare a activitatii de productie;
- intocmeste documente specifice activitatii (situatia productiei, documente de lansare in fabricatie etc.);
- asigura aplicarea normelor de protectia muncii, protectia mediului, de prevenire si stingere a incendiilor.

Cerinte

- Competente in certificare HACCP (ISO 22000)
- Permis Conducere categoria B
- Experienta - minim 2 ani pe un post similar