Click aici »

Inginer horticultor - fertilizanti agricoli

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Toate orasele Toate orasele
Domeniile ofertei
Agricultura/Silvicultura
Data introducerii
13-08-2019
Data actualizare
13-08-2019

Descrierea postului

Agribusinessjob, agentie de recrutare specializata pe sectorul agricol, activa iin Romania din 2010, recruteza pentru clientul sau, companie producatoare, cu traditie si performante in domeniul fertilizantilor agricoli, o persoana care sa ocupe cu succes pozitia de:
Reprezentant Comercial - Horticultura(M/F)
Locatia: Romania Sud Est

Scopul postului
-Asigurarea unei bune prezentari a firmei si a produselor pe care acesta le comercializeaza.
-Studierea pietei, principalele oportunitati de vanzare, negociere, conditii de vazare, monitorizarea clientilor, marire portofoliului clientilor.

Responsibilitati
? Identifica si contacteaza clienti noi carora le prezinta produsele societatii;
? Prezinta noile produse ale societatii clientilor vechi;
? Construieste si completeaza permanent baza de date a clientilor cu informatii relevante;
? Acorda consultanta in perioada de post-achizitionare in raport cu caracteristicile produsului comercializat si nevoia clientului;
? Identifica pe baza datelor culese potentiale piete sau factori ce afecteaza cererea pentru unanumit produs;
? Dezvolta reteaua de clienti si reprezentanti de vanzari ai societatii;
? Prezinta si promoveaza direct produsele prin realizarea de oferte pentru potentiali clienti si cei existenti;
? Mentine permanent legatura cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora;
? Intocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor, noile trenduri pe piata, potentialii clienti;
? Urmareste desfasurarea contractelor si comunica informatiile privind data de livrare, cantitatea, termenul, modalitatea si mijloacele de plata precum si proportia de incasare a comenzilor, catre responsabilul din cadrul departamentului;
? Face propuneri pentru acordarea de eventuale discounturi

Cerinte

Abilititati
? Abilitati de comunicare, negociere, vanzare
? Atitudine pozitiva, transparenta, loialitate
? Abilitati de organizare, planificare, spirit de initiativa
? Abilitatea de a explica pe intelesul fermierilor solutiile tehnice
? Deschidere catre nou, catre invatare, catre solutii

Cunostinte
? Inginer horticol/agronom
? Cunostinte de horticultura
? Cunoasterea pietei de produse similare
? Lb engleza
? Cunostinte PC
? Permis auto, Dispus la calatorii(L-V)
? M/F
? Locat in regiune de lucru

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii
? pachet salarial atractiv
? posibilitatea de a avansa in cariera

Daca ti se potriveste acest job aplica aici sau trimite-ne CV-ul tau la adresa marius.ogrezeanu@agribusinessjob.com.

Daca nu ti se potriveste si cunosti pe cineva interesat atunci te rugam un «share» si o sa faci un prieten fericit:))

Trimite CV