Click aici »

Inginer horticol / inginer agronom- reprezentant vanzari

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Toate orasele Toate orasele
Domeniile ofertei
Vanzari, Agricultura/Silvicultura
Data introducerii
08-11-2012
Data actualizare
22-10-2016

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba minimum 5 ani experienta in domeniul Vanzari
Nivel minim de studii: Facultate (terminata)

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Se solicita studii superioare in domeniul agriculturii/horticulturii sau experienta practica in acest domeniu.
Experienta in vanzari minim 3 ani pentru postul de reprezentant vanzari sau o buna experienta in productie
Tehnici de negociere,
Operare PC - MS OFFICE,
Cunoasterea in profunzime a pietei locale,
1 post este dedicat activitatii de productie.
Cunoasterea generala a mediului de afaceri romanesc,
Tehnici si instrumente financiar-contabile,
Cunoasterea legislatiei in domeniu,
Aptitudine generala de invatare,
Abilitati de comunicare,
Abilitati de negociere,
Spirit organizatoric,
Capacitate de a evalua si a lua decizii prompte,
Capacitate de a lucra cu oamenii,
Rezistenta mare la stres,
Usurinta, claritate si coerenta in exprimare,
Punctualitate.

Limba engleza/ franceza (citit, scris, vorbit) reprezinta un avantaj,

Cerinte

Planifica, revizuieste, adapteaza si executa planului anual de vanzari in conformitate cu politicile si strategiile de marketing si vanzari ale societatii
Analizeaza tendintele pietei si propune Directorului Comercial obiective de vanzari
Propune Directorului Comercial politica de preturi si asigura aplicarea acesteia.
initiaza colaborari cu firme puternice din domeniu.
Urmareste acoperirea nationala cu o retea de distributie eficienta.
Urmareste implementarea planurilor si a regulilor de lucru specifice.
Asigura concordanta intre obiectivele de marketing si cele de vanzare si profit.
Identifica directii de dezvoltare si propune promovarea de produse/ solutii noi.
Asigura calitatea serviciilor pre-vanzare si post vanzare.
Urmareste respectarea obligatiilor contractuale catre clienti.
Asigura rezolvarea cerintelor clientilor, concomitent cu sustinerea intereselor firmei.
Optimizeaza stocurile de marfa
Implementeaza planului de testare a varietatilor din portofoliu impreuna responsabilul tehnic

Oferta (bonusuri, beneficii)

Pachet salarial atractiv si bonusuri in functie de realizari, masina de serviciu
mediu de lucrul adecvat,
oportunitatea de dezvoltare a carierei profesionale