Click aici »

Inginer electronist

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Inginerie, Reparatii/Service
Data introducerii
22-10-2014
Data actualizare
22-10-2014

Descrierea postului

Responsabilitati:
* realizarea de utilaje unicat la tema ( Autoutilari ): mijloace de productie , dispozitive/standuri testare,instalatii de supraveghere, instalatii conditii de munca ,etc.
* service la linii automate / masini CNC, realizate
prin autoutilare sau din import ( celule robotizate de
asamblare /marcare, centre prelucrare CNC etc )
* intocmirea solutiei tehnice de principiu al utilajului de autoutilare ( algoritmul de conducere) in corelatie cu ciclograma functionala intocmita de inginerul proiectant mecanic
*proiectarea documentatiei de executie sub forma adecvata: scheme electrice ( functionala/desfasurata, pentru AP ), listing de program, specificatii de echipamente / materiale etc
*acordarea de asistenta tehnica la executie si probe de casa, intocmirea instructiunilor de operare la utilajele de autoutilare .
*efectuarea diagnozei de specialitate cu ocazia service-ului la utilaje complexe: linii automate ,celule robotizate, testere automate, masini CNC etc
*alte activitati in conformitate cu pregatirea profesionala

Cerinte

-absolvent studii superioare (diploma inginer electronist, inginer automatist)
- cunostinte si experienta semnificativa in automatizari si electronica industriala.

Oferta (bonusuri, beneficii)

-pachet salarial atractiv