Click aici »

Inginer de vanzari aparatura incercari materiale

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti, Iasi Bucuresti Iasi
Domeniile ofertei
Vanzari, Inginerie
Data introducerii
23-08-2016
Data actualizare
31-03-2020

Descrierea postului

- Abordarea si prelucrarea pietei de profil, a segmentelor industriale utilizatoare de instrumente de teste materiale
- Contactarea clientilor prin deplasare la sediul lor sau telefonic
- Intocmirea ofertelor tehnico-economice conform liniilor directoare ale firmei.
- Intocmirea contractelor de vanzare.
- Urmarirea derularii contractelor pana la realizarea lor integrala.
- Participarea la organizarea de actiuni publicitare zonale: simpozioane, seminarii, participari la expozitii.

Cerinte

- Educatie: studii superioare, facultate de profil mecanic/mecatronica, TCM, electronica, stiinta materialelor. Diploma sau masterat de profil.
- Experienta: 3-5 ani vanzari de echipamente industriale, aparatura de masura, masini de incercari mecanice, camere climatice.
- Cunostinte temeinice autentice de limba engleza si/sau limba germana.
- Experienta in lucrul cu un program ERP si Windows/Pachetul Office
- Permis de conducere categoria B.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Mediu de lucru foarte placut, inalt tehnic, intelectual
- Trainiguri periodice in strainatate si posibilitati multiple de dezvoltare personala
- Pachet salarial atractiv
- Bonusuri de performanta
- Autoturism de serviciu