Click aici »

Inginer constructor proiectant

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Cluj-Napoca Cluj-Napoca
Domeniile ofertei
Constructii/Imobiliare, Inginerie
Data introducerii
28-10-2008
Data actualizare
28-06-2009

Descrierea postului

1. - studierea documentatiilor puse la dispozitie de catre beneficiari/clienti sau arhitecti;
2. - stabilirea configuratiei optimale a structurii de rezistenta, pentru fiecare obiect de constructie;
3. - modelarea structurii de rezistenta si analiza structurala, cu ajutorul unor programe specializate, bazate pe Metoda Elementelor Finite;
4. - prelucrarea rezultatelor analizei structurale si dimensionarea elementelor structurii de rezistenta;
5. - optimizarea structurala (prin parcurgerea iterativa a pasilor 3 si 4);
6. - intocmirea proiectelor (faza PAC sau PT/DE), prin realizarea pieselor desenate (planselor) -cu ajutorul unor programe CAD (in special, AutoCAD) - si a pieselor scrise (extrase de materiale, memorii, caiete de sarcini, fise tehnice, etc.) -cu ajutorul programelor din pachetul Microsoft Office;
7. - urmarirea in executie a proiectelor si acordarea asistentei tehnice necesare finalizarii investitiilor.

Cerinte

1. - tanar/(a) absolvent/(a) sau student/(a) in an terminal al/(a) Facultatii de Constructii (preferabil, din cadrul Universitatii Tehnice din Cluj-Napoca), sectia Constructii civile, industriale si agricole sau Inginerie Economica;
2. - stapanirea avansata a programului AutoCAD si a programelor din pachetul Microsoft Office (in mod special, Word si Excel);
3. - cunostinte temeinice privind prescriptiile normelor de proiectare structurala aflate in vigoare;
4. - cunoasterea limbii engleze (obligatoriu) si a limbii franceze/germane (optional);
5. - nefumator/(oare);
6. - capacitate de analiza si sinteza;
7. - ambitie, perseverenta, devotament, loialitate, spirit de echipa.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Bonusurile vor fi stabilite de comun acord, dupa perioada de proba, care va fi de 1-2 luni calendaristice.