Click aici »

Inginer Chimist / Chimist / Tehnician Chimist / Laborant

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Carei Carei
Domeniile ofertei
Productie, Inginerie, Industrie
Data introducerii
29-08-2017
Data actualizare
16-01-2018

Descrierea postului

Compania noastra are o experienta de peste 9 ani in domeniul formarii plastice a metalelor, stantare, ambutisare, precum si tratarea metalelor prin zincare electro-chimica.

Piesele prelucrate in fabrica noastra sunt acceptate pe piata internationala si nationala de catre clienti din industria automotiva cum ar fi: Robert Bosch GmbH; Arctic SA; Trelleborg Automotive Dej.

Pentru mentinerea liniei de zincare in parametrii si pentru supravegherea procesului de zincare, cautam o persoana cu studii in domeniul chimiei. Activitatea acesteia se va desfasura in laboratorul special dotat cu spectometru cu raze X.

Responsabilitati:
- Efectuarea periodica a analizelor din baile de zincare
- Colectarea inregistrarilor, analizarea datelor, actiuni corective necesare
- Organizarea si supravegherea productiei
- Introducerea in soft a retetelor necesare

Cerinte

Candidatul ideal:
- Cu experienta in domeniu sau proaspat absolvent in domeniul chimiei
- Persoana ambitioasa, dinamica, cu responsabilitate pentru munca depusa
- Persoana orientata spre dezvoltare si imbunatatire continua
- Spirit de initiativa si cooperare
- Capacitate de analiza si sinteza
- Capacitate de coordonare si rigurozitate
- Capacitate de munca si spirit de echipa
- Capacitate de lucru sub presiune
- Cunostinte minime Microsoft (Word, Excel, Outlook)

Oferta (bonusuri, beneficii)

Bonus de performanta, bonus toxicitate, transport, tichete de masa, in urma intrerviului.