Click aici »

Inginer automatizari - Gaesti (transport asigurat)

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Gaesti Gaesti
Domeniile ofertei
Inginerie, Industrie
Data introducerii
04-07-2016
Data actualizare
05-09-2016

Descrierea postului

Pentru clientul sau, o companie multinationala de renume, leoHR recruteaza:

Inginer Automatizari - Gaesti

Obiectivul postului:

Dezvoltarea si implementuarea solutiilor de modernizare a liniilor de productie, remedierea tehnica a componentelor si echipamentelor industriale.

Specificatii tehnice de lucru:

- Step 5 - depanare (hard/soft)
- Telemecanique - depanare (hard/soft)
- Step7 200/300/400 - Hardware Confing - intelegere algoritm lucru - depanare - programare Ladder / STL
- Win CC Profesional
- Tia portal V13 + Scout Integrated - Hardware Confing - intelegere algoritm lucru - depanare - programare Ladder / STL
- Sinamics S120,D425 - Hardware Confing - intelegere algoritm lucru - depanare
- Simotion Scout
- Starter
- Omron - Hardware Confing - intelegere algoritm lucru - depanare - programare Ladder
- Depanare axe numerice Simodrive U 611 forta/comanda
- Convertizoare Siemens: Simoreg, Simodrive, Simovert (parametrizare/depanare)
- Convertizoare SEW (MoviTools/ Movitrac) (parametrizare/depanare)
- Roboti industriali : ABB/ Kuka (depanare/programare basic)

Responsabilitati generale:

- Elaboreaza solutii tehnice pentru asigurarea functionarii optime a echipamentelor industriale;
- Intervine in aplicarea masurilor de reparatie, testare sau modificare a elementelor sau sistemelor automatizate industriale;
- Asigura montajul si punerea in functiune a echipamentelor automatizate achizitionate;
- Dezvolta si instaleaza automate programabile;
- Configureaza, testeaza si updateaza aplicatiile software specific.

Cerinte

Cerinte:

- Cunostinte retele industriale PPI,MPI, Profibus, Profinet, AS-I, DeviceNet;
- Cunostinte electrica/electronica/pneumatica/hidraulica;
- Studii superioare tehnice: Automatizari, Electronica, Electrotehnica;
- Cunostinte solide de programare, Siemens Step 7 reprezinta un avantaj;
- Engleza - Avansat;
- Disponibilitate pentru program flexibil;
- Capacitate de lucru cu termene limita.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Pachet salarial motivant;
- Asigurare transport;
- Posibilitatea dezvoltarii profesionale intr-un mediu multinational.

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam, trimite CV-ul tau.
Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insa doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.