Click aici »

Inginer auto

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti, Ilfov Bucuresti Ilfov
Domeniile ofertei
Reparatii/Service, Inspectii, Inginerie
Data introducerii
29-09-2008
Data actualizare
15-07-2015

Descrierea postului

Obiective principale:

-EFECTUARE DE INSPECTII TEHNICE PERIODICE (conform metodologie R.A.R) ,
-INSTALARI SI VERIFICARI TAHOGRAFE SI LIMITATOARE DE VITEZA ,
-dezvoltarea activitatii de service auto -intretinere si reparatii auto (mecanica,electrica ,tinichigerie,vopsitorie si adiacente), cresterea calitatii serviciilor , dezvoltarea portofoliului de clienti

Activitati:
- Inspectii tehnice periodice - ITP CL II si III
- Inspectii tahografe si limitatoare de viteza
-Activitati specifice de receptioner ( primire-predare a autoturismelor clientilor ,lansare comenzi de lucru , urmarire proces de reparatii, probe finle ,intocmire devize)
-Creeaza si dezvolta relatii cu clientii actuali si identifica noi clienti
-Aduna informatii despre concurenta si clientii lor
-Invata produsele , serviciile si caracteristicile tehnice
-asigura dezvoltarea profesionala a personalului
-asigura cresterea calitatii serviciilor

Cerinte

Facultate DE PROFIL AUTO
Experienta minim 1 an
Cunostinte PC: Word, Excel
Carnet de conducere - B , C

Abilitatea de a aplica cu strictete procedurile de vanzare a serviciilor si produselor firmei ,
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
Abilitati de a stabili relatii cu oamenii
Abilitati de analiza si planificare. Inteligent
Personalitate deschisa - sa relationeze usor cu clientii potentiali - persoane necunoscute
Atitudine de vanzator, Orientat spre clienti. Identifica usor si Intelege nevoile si dorintele clientilor
Personalitate puternica, Valori stabile, Dornic sa invete lucruri noi
Orientat spre construirea unei cariere
Foarte muncitor, rezistent la stress
Abilitatea de a-si atinge obiectivele.

Om de echipa

Proactiv, capabil sa gaseasca solutii. Persistent. Creativ, cu initiative
Dinamic, energic,
Optimist, psihic excellent, stare de sanatate buna
Fara cazier si fara urmariri penale, fara conflicte majore cu fosti clienti, angajatori.
Referinte de la locurile de munca anterioare

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salariu negociabil in functie de experienta dvs. actuala
Carte de munca
Conditii de lucru moderne
Program de instruire
Posibilitate de promovare