Click aici »

Inginer achizitii

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Iasi Iasi
Domeniile ofertei
Achizitii/Logistica, Inginerie
Data introducerii
14-09-2009
Data actualizare
14-09-2009

Descrierea postului

- Prospecteaza piata potentialilor furnizori si centralizeaza informatiile obtinute;
- Concepe si transmite cereri de oferta la furnizorii potentiali;
- Negociaza cu furnizorii de materii prime, materiale si servicii, preturile, calitatea si facilitatile contractuale / incheie contractele de achizitii;
- Mentine permanent legatura cu furnizorii.
- Asigura suport tehnic pentru achizitiile egectuate in cadrul firmei.

Cerinte

- Studii superioare (tehnice);
- Abilitati reale de planificare, organizare si viteza de reactie;
- Experienta in negocieri si vanzari;
- Cunostinte bune de operare PC - MS Office;
- Abilitati de comunicare, spirit de initiativa, dinamism;
- Permis de conducere - cat.B.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salariu motivant, stabilit prin negociere.