Click aici »

Infirmiere in azile batrani in Lytham St Annes- Anglia

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
2000 EUR
Tara
United Kingdom
Oras(e)
Strainatate, Toate orasele Strainatate Toate orasele
Domeniile ofertei
Sanatate, Menaj/Babysitter
Data introducerii
01-02-2015
Data actualizare
22-07-2015

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 2 intrebari.

Descrierea postului

Agentie de recrutare cu peste 10 ani experienta si autorizata de ITM, cauta persoane interesate sa lucreze in Anglia in azile de batrani.

Tip companie: azil de batrani
Cazarea: fie la sediul companiei contra cost si cu retinere din salar (nu se achita in avans), fie prin inchiriere un imobil in apropiere impreuna cu alti candidati din zona. Fiecare oferta de loc de munca vine insotita si de o oferta de cazare. In medie costul cazarii este intre GBP50-GBP95/ persoana / saptamana/ camera (include utilitati)

Mesele: la fel ca restul personalului Britanic, angajatii Romani vor putea folosi cantina companiei

Taxe pe venit: in 2014-2015 pana in GBP9440/castig anual, nu se plateste impozit pe salar. Peste, se achita 20% pana la GBP32010. Contributiile la sanatate sunt gratuite la venit sub GBP150/ saptamana.

Serviciile noastre:
-asistenta in vederea intocmirii dosarului
-negocierea contractelor, asistenta locala in UK
-pachet informativ inainte de plecare si asistenta in organizarea plecarii
-deschidere cont bancar in UK, incheierea asigurarii obligatorii
-asistenta pentru obtinerea Criminal Background Check
-asistenta cu documentele necesare pentru inregistrarile necesare la National Insurance
-oferta de cazare
-1 saptamana de sesiune de informare, evaluare si training , cazare si masa asigurate la hostel
-Care Induction Standard course**
- contract pe 12 luni cu posibilitate de prelungire
- uniforma unde este cazul
- asistenta cu obtinerea PIN de la NMC - unde este posibil
-plata bruta de min 7.02 GBP/hr- ENTRY LEVEL- asistentii medicali cu PIN si cunostinte de Engleza avansate incep de la GBP9/hr si dupa perioada de introducere trec pe GBP15/hr (approx GBP31000/an)
- plata salariului se face lunar, ulterior lunii lucrate
- min 35 de ore pe sapt (de obicei se ajunge la 60-70 ore pe saptamana daca angajatul doreste)
- minim 1 zi libera pe saptamana
- concediul de odihna platit: pana in 28 de zile pe an (include sarbatorile legale)
- pozitia dvs in UK este angajat si nu PFA!

Cerinte

- maxim 50 ani
- nivel conversational al limbii engleze
- urmatoarele studii reprezinta avantaj, dar nu sunt criterii eliminatorii: studiile sau experienta in domeniul medical, kinetoterapie, psihologie, pedagogie
- urmatoarea experienta este deasemenea acceptata: ingrijirea unor persoane varstnice membrii ai familiei
- fara antecedente penale
- stare medicala si mentala sanatoasa
- atitudine placuta, rabdare (pentru varstnici, chiar si lucrurile elementare devin dificile, cum ar fi servirea mesei, imbracatul, plimbarea sau igiena personala)

Experienta se demonstreaza prin scrisori de recomandare

Oferta (bonusuri, beneficii)

Oferta noastra include doar locuri de munca in azile de batrani, deci nu veti lucra cu copiii sau la domiciliu

Ca si carer, veti indeplini atat partea de igiena personala (infirmerie) cat si partea de companie. Doar administrarea medicamentelor nu trebuie sa intre in raspunderea dvs

Interviurile pentru aceste oferte se organizeaza fie online, fie la sediul firmei din Cluj in baza unei programari la interviu- confirmata de angajatii firmei noastre.

NU PERCEPEM COMISION SAU ALTE TAXE!
Costurile dvs sunt:
-bani cu biletul de avion sau autocar
-bani de buzunar la sosire in UK

**Ce este Care Induction Standard course (CIS)?
Acest curs nu este o optiune, trebuie neaparat parcurs pentru a putea activa in UK. Cursul contine:
- Health and Safety
- Risk Assessment
- Moving and Handling Theory
- Moving and Handling Practical
- Moving and Handling Assessment
- First Aid Awareness
- Medication Administration
- CoSHH
- Infection Control
- Hand Hygiene
- Fire Training (including drills)
- Nutrition and Diet
- Food Hygiene

Cursul incepe in fiecare zi de Luni, in functie de numarul de locuri disponibile.