Click aici »

Infirmiera

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Sanatate
Data introducerii
26-04-2016
Data actualizare
27-06-2016
Confidential
expirat

Descrierea postului

Asigura curatenia, dezinfectia si pastrarea recipientelor in locurile si conditiile stabilite;
Executa la indicatia asistentei medicale curatenia si dezinfectia zilnica a salilor de asteptare, a salilor de recoltare si a saloanelor;
Transporta materialele de laborator cu respectarea circuitelor conform regulamentelor de ordine interioara;
Efectueaza spalarea materialelor  in vederea sterilizarii;
Efectueaza dezinfectia meselor de lucru dupa utilizarea lor;
Pregateste materialele contaminate in vederea decontaminarii sub indrumarea asistentului medical;
Colecteaza materialele sanitare de unica folosinta utilizate in recipiente speciale si asigura transportul lor in spatiile special amenajate in vederea ridicarii lor de catre firma specializata;
Asigura ordinea si curatenia;
Asigura schimbarea lenjeriei de pat;
Raspunde de utilizarea si buna functionare a echipamentului din dotare. Respecta normele de pastrare a materialelor si modul corect de depozitare a acestora.

Cerinte

Experienta anterioara intr-o pozitie similara poate constitui avantaj;
Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
Atentie la detalii;
Studii liceale finalizate;
Disponibilitatea de a lucra in 2 ture zi;
Disponibilitate de a lucra o sambata pe luna.