Click aici »

Industrial Design Engineer

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
Inginerie
Data introducerii
06-04-2016
Data actualizare
20-04-2016

Descrierea postului

Responsabilitati:

- Proiecteaza produselor in functie de cerin?ele clientului, luand in considerare: posibilitatea liniei tehnologice proprii si aspectele financiare;
- Furnizeaza date prime pentru calcularea pretului si costului de productie;
- Isi mentine si imbogateste in permanenta cunostintele privind proiectarea, aplicarea operativa a politicilor de design;
- Raspunde de aducerea la indeplinire a obiectivelor stabilite de superiorul ierarhic;
- Raspunde de certitudinea datelor si informatiilor solicitate de conducerea companiei si ofera aceste date in termenele stabilite;
- Anticipeaza problemele la clienti si ofera raspuns la solicitarile acestuia intr-un timp agreat;
- Dezvolta produse si solutii prin actiuni comune la client;
- Ofera solutii reciproc avantajoase, in termeni de profitabilitate si conceptie produs, pentru client si companie;
- Comunica activ si se implica in gasire de solutii in cadrul companiei pentru necesitatile clientului(networking);
- Ofera suport tehnic si informational la implemetarea noilor produse.

Cerinte

- Experinta in domeniu (2-3 ani) ;
- Limba Engleza ?nivel conversational;
- Cunoasterea programului AUTOCAD sau a altor programe similare;
- De preferat, background in mecanica industriala sau design de produs.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Transport asigurat;
- Bonuri de masa;
- Posibilitatea de perfectionare profesionala (workshopuri, traininguri);
- Decontari activitati sportive si de relaxare.