Click aici »

Gresieri/faiantari pentru Franta

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Tara
France
Oras(e)
Strainatate, Toate orasele Strainatate Toate orasele
Domeniile ofertei
Constructii/Imobiliare
Data introducerii
02-10-2019
Data actualizare
02-10-2019

Descrierea postului

Principalele activitati:
- Taierea materialelor de placare si finisare (placi, placi zidarie, bare de prag etc.)
- Se plaseaza pardoseli, podele, gresie, terra-cotta, portelen, piatra, faianta, gresie
- Slefuire. Se verifica daca lucrarea este sigura
- Realizarea imbinarilor dalelor/placilor
- Realizarea cadrelor pentru ferestre/usi
- Finisarea glacisului
- Inlaturarea cofrajelor si a elementelor de consolidare
- Realizarea de lucrari de reconditionare dupa scoaterea cofrajelor
- Inchiderea gaurilor de fixare a pasarelelor
- Reconditionarea plafoanelor
- Realizarea si finisarea pragurilor pentru usi
- Finisarea glafurilor pentru ferestre
- Finisarea scarilor
- Cofraje mici

Cerinte

Competente si calitati:
- Citirea planurilor
- O foarte buna cunoastere a tehnicilor de aplicare a produselor de reconditionare (dozare, alegerea materialelor)
- Cunoasterea tehnicilor de urmarire a starii, standardele de izolare termica sau fonica
- Cunoasterea si respectarea instructiunilor de siguranta pe un santier de constructii
- Indemanare si placerea pentru lucrul bine facut

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Remuneratie neta de 1600 euro lunar raportat la 39 h pe saptamana (salariu si alte venituri) si toate cheltuielile deduse (cazare,impozit pe venit si masina, in afara de masina personala)
- Reprezinta avantaj cunoasterea limbii franceze si plecare cu masina personala (dar nu este obligatoriu)
- Transportul Romania-Franta este rambursat la primul salariu (daca se pleaca cu masina personala se ramburseaza de la 250 ? pana la 300 ?)
- Daca se utilizeaza masina personala in Franta (ruta cazare-munca), se aplica un forfetar de 0,15 ?/km si daca se foloseste masina inchiriata se aplica 0,10 ?/km

Trimite CV