Click aici »

Graphic Designer

Nivel cariera
Liceu, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Telecomunicatii, IT Hardware
Data introducerii
31-05-2012
Data actualizare
31-05-2012

Descrierea postului

? Este reponsabil de conceptul, creatia si implementarea bannerelor statice si dinamice aferente site-ului Clickshop, pentru segmentele B2C, si B2B in conformitate cu cerintele de business, in vederea asigurarii suportului vizual.
? Construieste, adapteaza si implementeaza newsletterele aferente site-ului Clickshop, inclusiv HTML-izare acestora.
? Aduce idei noi pentru optimizarea traficului pe site si cresterea numarului de accesari/clickuri.
? Contribuie cu idei si concepte noi la brief-urile existente in vederea optimizarii traficului.

Cerinte

? Studii superioare (de preferinta Arhitectura sau Arte Vizuale).
? Experien?a similara de minim 6 luni sau implicare in proiecte de gen.
? Portofoliu propriu obligatoriu.
? Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw.
? Cunostiinte DTP si Flash constituie avantaj.
? HTML basic.
? Spirit creativ si simt estetic dezvoltat.
? Cunostinte avansate de limba engleza.

Numai candida?ii selecta?i vor fi contacta?i.