Click aici »

Graphic designer

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Galati Galati
Domeniile ofertei
Arhitectura/Design
Data introducerii
12-11-2015
Data actualizare
12-11-2015

Descrierea postului

Creatie generala de concepte, solutii grafice, DTP pentru diferite medii (print, web, branding).
Prelucrare fotografie digitala, vectorizare, Web design.
Prelucrare text, creatie de layout-uri pentru afise, pliante, brosuri, cataloage.

Cerinte

- cunostinte PC si Internet, cunostinte pachet Office;
- cunoasterea limbii engleze;
- conceptie grafica si DTP;
- foarte bune cunostinte COREL DRAW, AdobePhotoshop, Adobe Illustrator;
- cunostinte de web design (html) reprezinta
un avantaj;
- no?iuni de marketing specifice - vor constitui un avantaj;
- persoana cu simt estetic dezvoltat;
- realizeaza grafica pentru materiale promotionale;
- propune solutii tehnice grafice pentru eventuale probleme grafice.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- pachet salarial atractiv ?i motivant;
- posibilitatea de a lucra de la domiciliu;
- bonusuri in functie de indicatorii de performanta stabiliti de catre companie.