Click aici »

Grafician

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Media/Cultura/Publicatii, Marketing, Arhitectura/Design
Data introducerii
19-01-2012
Data actualizare
14-03-2012

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 1 intrebari.
Candidatii trebuie sa aiba minimum 1 an experienta in unul din domeniile: Arhitectura/Design, Marketing, Media/Cultura/Publicatii
Nivel minim de studii: Facultate (terminata)

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Conceptie grafica, machetare;
Fotografierea si prelucrarea imaginilor;
Procesari tehnice, scanare imagini, procesarea imaginilor;
Verificarea tehnica si optimizarea machetelor in vederea tiparirii; machetare 2 D/ 3D;

Desenare story boards si concepere design templates.

Cerinte

- este creativ, are cultura vizuala;
- are gandire conceptuala si usurinta in comunicare;
- dispune de atentie si acuratete;
- are capacitate de concentrare si este meticulos;
- cunoaste programele: Corel Draw, Adobe Photoshop;
- are cunostintele de design, fonturi si machetare necesare transpunerii materialelor de creatie intr-un format pentru tipar sau productie publictara;
- este curios din fire si flexibil.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salariu motivant.

Atmosfera deschisa de lucru, intr-o echipa tanara si performanta, cu posibilitatea de a contribui la proiecte speciale de cercetare de piata, cu o viziune avangardista si stimulativa, ale caror rezultate cu adevarat isi pun amprenta asupra brandurilor de astazi si de maine.