Click aici »

Grafician DTP

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Constanta Constanta
Domeniile ofertei
Arhitectura/Design
Data introducerii
19-04-2019
Data actualizare
28-06-2019

Descrierea postului

Postul presupune DTP - Grafica

Cerinte

Persoana responsabila, organizata, atenta la detalii
Respecta intocmai proiectul, calitatea lucrarii si termenul limita
Deruleaza mai multe proiecte in paralel
Cunostinte avansate de operare Corel Draw, Photoshop, Ilustrator, InDesign
Cunostinte avansate in realizarea si pregatirea machetelor grafice pentru tipografie  (culori, materiale, tipuri) -experienta min 2-3ani
Creatie publicitara (pliante,brosuri,bannere, afise)
Creeare logo-uri si carti de vizita
Prelucrare si ajustare imagini
Cunoasterea tendintelor si noutatilor in grafica
Cunostinte de design, fonturi si machetare necesare transpunerii materialelor de creeatie intr-un format pentru tipar sau productie publicitara
Cunoasterea parametrilor tehnici pentru diverse tipuri de tipar
Optimizarea fisierelor si pregatirea lor pentru tipar
Efectuarea corectiilor si eventualelor modificari
Prelucrare layout-uri si modificarea machetelor publicitare dupa reguli prestabilite
Redimensionarea layout-urilor dupa cerinte
Prelucrarea imaginilor pentru design promotional
Respectarea cerintelor de calitate si a termenelor limita

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salariu fix+
Bonus din lucrari
Bonus de sarbatori
Program de lucru de luni pana vineri