Click aici »

Ghid turism limba germana/ olandeza/ poloneza/ franceza

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Toate orasele Toate orasele
Domeniile ofertei
Turism/Hoteluri
Data introducerii
20-10-2015
Data actualizare
24-10-2016

Descrierea postului

Preluare documentatie de la agentie si verificarea dosarului actiunii (lista nominala a turistilor, obiectivele turistice prevazute in program, vouchere turistice, lista persoanelor de contact la hoteluri, restaurante etc)
Pregatirea activitatii turistice
Indrumarea si oferirea de informatii turistilor straini
Coordoneaza activitatile din programul turistic (cazare, deplasari, servirea mesei, vizitarea obiectivelor turistice etc.) si asigura respectarea programului prestabilit

Cerinte

Experienta nu este necesara, intrucat se asigura scolarizarea in meseria de ghid national de turism de catre o institutie acreditata de Ministerul turismului, pe cheltuiala agentiei noastre
Bun cunoscator a uneia sau mai multora din limbile germana, olandeza, poloneza, franceza.
Flexibil, activ, politicos, consecvent, rezistent la stres

Oferta (bonusuri, beneficii)

800 - 1800 EURO / brut pe luna