Click aici »

Gestionari si manipulanti marfa

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Oras(e)
Toate orasele Toate orasele
Domeniile ofertei
Achizitii/Logistica
Data introducerii
05-02-2018
Data actualizare
14-05-2018

Descrierea postului

Companie multinationala ce activeaza pe domeniul productiei de carne de pasare la nivel national.

Jobul presupune receptia si livrarea calitativa si cantitativa a marfurilor.

GESTIONAR:
Efectuaza operatiuni de scanare
Opereaza in stoc miscarile de marfa;
Participa la inventarul stocului de marfa;
Participa activ la operatiunile de incarcare/descarcare a marfii in/din depozit;
Ofera si transmite pe mail catre (Logistica, Contabilitate, Vanzari) informatii despre stocuri, routing;
Efectueaza transferurile de marfa din stocul central in substocuri si retur
Pastreaza evidenta documentelor de transfer emise, cu semnaturile de predare/primire la zi
Urmareste ca marfa introdusa in stocul central sa fie sigilata

MANIPULANT
Desfasoara activitati de manipulare, incarcare si descarcare marfuri/ produse in cadrul depozitului, manual si cu liza;
Asigura transportul produselor in depozit, respectand normele de igiena si de siguranta;
Asigura stocarea marfurilor in functie de sortimentatie, termen de valabilitate, lot, la indicatia gestionarului;
Pregateste comenzile pentru livrare conform programarii facute de gestionar sau de catre seful de depozit;
Se implica in procedurile de scanare a marfurilor

Cerinte

GESTIONAR:
Cunostinte in domeniul managementului depozitarii (warehouse management);
Cunostinte de gestiune si managementul stocurilor;
Cunostinte bune de operare PC (Excel, Word, Outlook), aplicatii de management al depozitelor;
Persoana organizata, flexibila, atenta la detalii, spirit de echipa.

MANIPULANT:
Minim 8 clase
Experienta lucru cu liza
Cunostinte de manipulare si stivuire a paletilor

program de lucru in ture:
14:00-22:00
22:00- 06:00

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii:
Pachet salarial motivant, cota produse, tichete de masa.