Click aici »

Gestionar depozit materiale instalatii

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Comert
Data introducerii
28-03-2012
Data actualizare
17-04-2012

Conditii de aplicare

Nivel minim de studii: Liceu

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

ATRIBUTII PRINCIPALE (si sarcini aferente):
1.Asigura gestiunea fizica a stocului de marfa
-Opereaza in stoc miscarile de marfa
-Pastreaza documentele justificative legate de stocuri
-Efectueaza lunar inventarul stocului de marfa
-Participa activ la operatiunile de incarcare/descarcare a marfii la/din magazia firmei
-Raporteaza superiorului ierarhic orice neconcordanta intre stocul fizic si cel scriptic
-Ofera informatii despre stocuri departamentelor firmei
-Respecta legislatia de gestiune a stocurilor
2.Introduce marfa in stoc in baza documentelor de intrare
-Efectueaza operatiuni de intrare in stoc a marfii
-Efectueaza receptia fizica a marfii la intrarea in magazia firmei
-Raporteaza superiorului ierarhic diferentele intre marfa fizica si cea scriptica aparute la receptia marfii la magazie
-Verifica documentele vamale la introducerea NIR-ului si semnaleaza eventualele neconcordante
-Inregistreaza, prelucreaza si pastreaza informatiile referitoare la situatia stocurilor
-Raporteaza lunar rezultatele activitatii de gestiune a stocului
-Utilizeaza eficient spatiul de depozitare a marfurilor
3.Asigura miscarea stocurilor
-Efectueaza transferurile de marfa din stocul central in substocuri si retur
-Pastreaza evidenta documentelor de transfer emise, cu semnaturile de predare/primire la zi
-Emite avize de expeditie pentru marfurile ce parasesc firma, in conditiile prevazute de lege
-Urmareste ca marfa introdusa in stocul central sa fie sigilata
-Urmareste completarea de catre clienti a documentelor fiscale conform legislatiei
-Listeaza documentele fiscale ce insotesc marfa si le transmite clientului
-Preda marfa catre client conform documentelor emise
4.Expediaza marfa catre clienti
-Ambaleaza si securizeaza marfa in vederea livrarii
-Intocmeste necesarul de materiale folosite pentru expeditia marfii
-Transmite catre superiorul ierarhic orice reclamatie privind expeditiile de marfa

Cerinte

Experienta relevanta in domeniul instalatiilor de minim 3 ani

RESPONSABILITATILE POSTULUI:

Legat de activitatile specifice, raspunde de:

-Acuratetea inregistrarilor in stoc
-Inregistrarea sistematica si cronologica a datelor privind stocurile
-Indeplinirea la timp si intocmai a sarcinilor specifice trasate sau stabilite de superiorul ierarhic
-Calitatea raportarilor si a informarilor
-Livrarea marfii catre clienti in timpul cel mai scurt si in conditii optime
Legat de disciplina muncii, raspunde de:
-Imbunatatirea permanenta a calitatii pregatirii sale profesionale si de specialitate
-Pastrarea confidentialitatii informatiilor legate de firma
-Utilizarea si pastrarea in bune conditii a documentelor cu regim special
-Modul de utilizare a echipamentelor, consumabilelor si altor materiale, a autovehiculului de serviciu sau a altor mijloace fixe primite in folosinta de la firma
-Respectarea prevederile normativelor interne si procedurile de lucru privitoare la postul sau
-Adopta permanent un comportament in masura sa promoveze imaginea si interesele firmei
-Se implica in vederea solutionarii situatiilor de criza care afecteaza firma.