Click aici »

Fundraiser / Coordonator strangere de fonduri

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Non-profit/Voluntariat, Marketing
Data introducerii
08-01-2018
Data actualizare
08-01-2018

Descrierea postului

Asociatia Fight for Life Charity angajeaza Fundraiser (Coordonator strangere de fonduri). Fundraiserul are rolul de a mobiliza resurse pentru a asigura sustenabilitatea financiara a campaniilor umanitare derulate de Fight for Life Charity.

RESPONSABILITATILE FOUNDRAISERULUI:
- Coordoneaza strategia de strangere de fonduri a asociatiei
- Identifica si mentine legatura cu companiile, in vederea atingerii scopurilor si planurilor fixate
- Contacteaza potentialii donatori si sponsori pentru crearea de parteneriate pe termen lung
- Mentine o legatura permanenta cu sponsorii si donatorii asociatiei
- Planifica si coordoneaza campaniile de strangere de fonduri: ?Doneaza 2% si salveaza o viata?, ?20% pentru viitor?
- Participa si se implica activ alaturi de ceilalti membri ai asociatiei la crearea strategiilor si a campaniilor umanitare
- Raporteaza si evalueaza programele de foundrasing pe care le deruleaza
- Promoveaza Asociatia Fight for Life Charity si misiunea organizatiei
- Identifica oportunitati noi de strangere de fonduri si de promovare a organizatiei

Cerinte

- Absolvent de studii superioare
- Experienta pe o pozitie similara de Foundraiser in cadrul unui ONG reprezinta un mare avantaj
- Ample cunostinte si relatii in mediul de business, al companiilor medii si mari, pentru crearea de contracte si de parteneriate pe termen mediu si lung
- Experienta pe o pozitie asemanatoare sau in domeniile Vanzari, Relatii Publice, Marketing
- Vaste cunostinte de Relatii Publice, Marketing, Vanzari
- Abilitati interpersonale si de networking
- Limba engleza scris si vorbit la nivel avansat
- Orientare catre rezultate cat mai bune
- Atingerea target-ului stabilit impreuna cu conducerea organizatiei
- Bun organizator
- Comunicare excelenta verbal si in scris
- Aspect fizic placut
- Dorinta de a avansa, de a creste organizatia
- Dorinta de a sprijini si promova campaniile umanitare derulate de organizatie

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Pachet salarial motivant
- Bonusuri foarte motivante in functie de realizari
- Mediu de lucru placut si profesionist, alaturi de o echipa tanara si profesionista
- Oportunitati de creare si pastrare a relatiilor in mediul de business si ONG
- Posibilitati de formare si instruire permanenta
- Posibilitati de avansare in cadrul organizatiei
- Conditii excelente de lucru
- Va punem la dispozitie toate resursele necesare indeplinirii target-ului stabilit

Trimite CV