Click aici »

Functionar economic

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Ploiesti Ploiesti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
28-03-2014
Data actualizare
28-03-2014

Conditii de aplicare

Nivel minim de studii: Facultate (terminata)

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

1. Emite facturi fiscale in baza avizelor primite
2. Emite chitante in baza incasarilor primite; verifica incasarile, provenienta acestora si distribuirea lor;
3. Intocmeste, contabilizeaza si verifica lunar facturile fiscale emise; chitantele emise; avizele primite;
4. Intocmeste contabilitatea primara lunar;
5. Inscrie in registre operatiunile efecuate;
6. Tine legatura cu clientii si furnizorii, in ceea ce priveste atributiile ce-i revin;
7. Preia si verifica seturile de documente din celelalte departamente, intocmeste deconturile;
8. Tine evidenta necesarului de consumabile;
9. Introduce si verifica in programul de facturare inregistrarile documentelor efectuate;
10. Tine evidenta soldurilor clientilor si furnizorilor;
11. Intocmeste zilnic situatia livrarilor/vanzarilor/stocurilor si cheltuielilor;
12. Indosariaza documentele cu care lucreaza si supervizeaza arhivarea lor;
13. Colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabiile, precum si la salvarea datelor informatice;
14. Duce la indeplinire sarcinile stabilite pe cale ierarhica.

Cerinte

Pregatirea de specialitate: STUDII MEDII
Cunostinte operare PC: WINDOWS, MS OFFICE, INERNET EXPLORER, alte programe informatice in functie de reglementarile legale, cel putin un program contabil.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Dupa interviu