Click aici »

Front End Developer

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Iasi Iasi
Domeniile ofertei
IT Software
Data introducerii
18-07-2013
Data actualizare
28-02-2014

Descrierea postului

Eximo cauta un web developer cu baze solide in HTML, CSS si Javascript. Java reprezinta un avantaj. De asemenea candidatul trebuie sa vorbeasca limba engleza fluent. Cunostintele de spaniola reprezentand un avantaj.

Programator web responsabil cu:

analiza, proiectarea si dezvoltarea de website-uri si aplicatii web complexe.

investigarea erorilor tehnice/functionale si generarea de solutii adecvate.

documentarea codului scris.

Cerinte

Cerinte:

    experienta de minim 1 an (3 ani pentru seniori) dovedita prin portofoliu
    HTML, CSS, Javascript, OOP, XML, MySQL
    avantaj: experienta in Actionscript, Java
    capacitate de a studia si lucra atat in mod independent, cat si in echipa
    dorinta de a lucra la nivel profesionist si a fi recompensat corespunzator

Oferta (bonusuri, beneficii)

Oferta (bonusuri, beneficii):

    salariu atractiv cu perioada initiala de proba.
    avantajul de a lucra intr-o multinationala in continua crestere.
    oportunitatea de a face parte dintr-o echipa tanara si dinamica si de a participa activ la dezvoltarea companiei.