Click aici »

Frigotehnist

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
Reparatii/Service, Industrie
Data introducerii
20-12-2017
Data actualizare
20-12-2017

Descrierea postului

Candidatul ideal:
- Persoana calificata in domeniul frigotehniei;
- Cunostinte si experienta in domeniul instalatiilor frigorifice, in climatizare si/sau ventilatie;
- Capacitate de planificare a instalatiilor in cazul unor comenzi speciale;
- Bune abilitati de comunicare si de consiliere a clientilor;
- Seriozitate, spirit de echipa si flexibilitate;
- Abilitatea de a lucra sub presiune si respectarea termenelor;
- Cunoasterea limbilor maghiare si engleze constituie avantaj;
- Carnet de conducere cat. B.

Cerinte

- Deserveste clientii firmei cu produsele solicitate de catre acestia (oferte de pret, termeni de livrare, date tehnice);
- Planifica specificul instalatiilor frigotehnice sau de climatizare comandate, utilizand programele puse la dispozitie de angajator;
- Ofera consiliere tehnica (la sediul firmei, si, cand este cazul, la sediul clientilor);
- Este suport activ in organizarea rationala a gestionarii si expedierii produselor in/din depozit;
- Participa la inventarul anual al produselor;
- Intocmeste rapoartele specifice catre managementul companiei.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Contract pe perioada nedeterminata;
- Salariu corespunzator, care se discuta la interviu;
- Formare profesionala, atat in Romania, cat si in strainatate;
- Bonuri de masa, telefon si calculator de serviciu;
- O echipa de lucru mica, dar cu experienta si spirit de intrajutorare.