Click aici »

Formator

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Educatie/Training
Data introducerii
30-10-2012
Data actualizare
30-10-2012

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba minimum 2 ani experienta in domeniul Educatie/Training
Nivel minim de studii: Facultate (terminata)

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Responsabilitati-Sarcini:
- Desfasoara activitatile de formare, de instruire, de training.
- Studiaza modulele de curs intocmite de J?Info Training si respecta metodologia acestora in procesul de predare al cursurilor.
- Raspunde de corectitudinea informatiilor furnizate pe durata programelor de formare
- Participa la elaborarea, corectarea si revizia suporturilor de curs si a oricaror alte materiale referitoare la curs, atunci cand acest lucru este solicitat .
- Participa la examinarea cursantilor pe baza procedurilor si criteriilor de examinare stabilite de catre J?Info Training
- Elaboreaza propuneri pentru alte nevoi identificate in timpul programelor de formare si face propuneri de dezvoltare

Cerinte

Pregatire: Studii superioare de specialitate

Experienta profesionala: minim 2 ani

Cunostinte profesionale:
- cunostinte solide iin domeniul instruirii pe care o va livra;
- cunoasterea metodologiilor de livrare a cursului la care presteaza;
- cunostinte in domeniul evaluarii resurselor umane, a nivelului de cunostinte al acestora;
- cunostinte in elaborarea, pregatirea materialelor didactice;
- cunostinte metodologice specifice pedagogiei (prezentare si retorica);
- cunostinte de utilizare a instrumentelor specifice de lucru (PC, tehnologie audio-video, Internet);
- cunostinte de limba engleza .

Abilitati profesionale:
- comunicativitate si excelente abilitati de relationare cu cei din jur;
- spontaneitate, atentie distributiva;
- rezistenta la stres;
- capacitate de analiza, sinteza si integrare a informatiilor;
- empatie;
- seriozitate, punctualitate;

Cerinte specifice:
- Sa detina diploma de FORMATOR
- Experienta practica in calitate de formator (calificare, specializare, in conformitate cu cerintele legale locale)

Oferta (bonusuri, beneficii)

- mediu de lucru modern intr-o echipa tanara; - pachet salarial atractiv in functie de performanta.