Click aici »

Financial controller

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Zalau Zalau
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
31-01-2011
Data actualizare
31-01-2011

Descrierea postului

Clientul nostru este o companie producatoare de materiale de constructii.

Responsabilitati:

Particip? la stabilirea bugetelor anuale, organizeaz? ?i urm?re?te evolu?ia lor
Preg?te?te rapoartele financiare lunare
Contribuie la mbun?t??irea formelor de raportare;
ntocme?te corect ?i n termen situa?iile financiare semestriale ?i anuale
Analizeaz? centrele de profit ?i de cost, stabile?te diferen?ele favorabile/nefavorabile pe centrii de cost;
Particip? la stabilirea indicatorilor de performan?? pe domeniul de compenten??.

Cerinte

Studii superioare n domeniul financiar-contabil;
Experien?? pe o pozi?ie similar? de minim 3 ani;
Avantaj experien?a n companii de produc?ie;
Cuno?tin?e bune de analiz? economico-financiar? (indicatori financiari);
Excelente cuno?tin?e PC (MS Office-Excel, Power Point) ?i cuno?tin?e operare sistem ERP
Cuno?tin?e de limba englez? - nivel avansat
Abilit??i de lucru n echip?, de organizare ?i de planificare.