Click aici »

Field Manager

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Management/Consultanta, Comert
Data introducerii
18-10-2011
Data actualizare
18-10-2011

Descrierea postului

In numele OSRAM, agentia Clock Advertising recruteaza Field Manager pentru a coordona o echipa de 6 consultanti din locatiile Praktiker, OBI, Leroy Merlin si Bricostore.

Responsabilit??ile acestui post sunt:

Realizarea obiectivelor de vanzari lunare
Oferirea de suport si coordonare a echipei de consultanti
Motivarea si inchegarea echipei, fiind un model pentru echipa de consultanti
Planificarea obiectivelor consultantilor si controlul performatei in locatii
Sesiuni de training si dezvoltarea profesionala a consultantilor, astfel incat sa eficientizeze abilitatile de vanzari si rezultatele lunare
Proactivitate in vanzari (ca si model pentru echipa coordonata, Field Managerul va oferi suport consultantilor in ceea ce priveste abilitatile de vanzare sau va fi back-up pentru perioadele in care un consultant lipseste)
Controlul, raportarea si analizarea rezultatelor lunare
Recrutarea, angajarea si introducerea in program a noilor consultanti.

Cerinte

Abilitati foarte bune de comunicare in vederea parcurgerii fiecarui pas din vanzarea unui produs
Experienta in coordonarea echipei, empatie la nivel de echipa (pentru intelegerea problemelor si rezolvarea acestora)
Experienta in vanzari de cativa ani
Vorbirea fluent? a limbii engleze
Disponibilitate de a lucra Ón weekend
Dorin?a de a lucra Óntr-o echip? dinamica
Punctualitate ?i flexibilitate
Proactivitate, dinamism, perseverenta ?i spirit de initiativ?
Responsabilitate si demn de incredere
Profesionalism si aspect fizic placut
Orientarea spre profit, spirit practic ?i putere de convingere
Cunostinte avansate PC (Word, Excel, Outlook, Power Point)
Permis de conducere ?i masin? personal?
Posibilitatea de a calatori
Experienta in Field Management (experienta pe lanturile de magazine Bricostore, Praktiker, constituie un avantaj).

Oferta (bonusuri, beneficii)

Pachet atractiv care contine atat salariu fix, cat si bonusuri cantitative si calitative
Decontarea cheltuielilor de transport lunare (in interes de serviciu)
Proiect de promovare a unor produse inovative
Training de produs si vanzari profesionale
Coordonarea unei echipe de consultanti motivati si pregatiti sistematic
Dezvoltare treptata a abilitatilor de conducere a unei echipe/ proiect.