Click aici »

Expert relatii externe

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Alt Oras, Craiova Alt Oras Craiova
Domeniile ofertei
Turism/Hoteluri
Data introducerii
10-12-2010
Data actualizare
11-10-2019

Descrierea postului

-contractarea spatiilor de cazare /servicii in tara si strainatate
-contractarea serviciilor de transport
-alcatuirea de programe turistice interne pentru turistii romani si straini
-alcatuirea de programe externe pentru turisti romani
-primeste comenzi de rezervare,le inregistreaza,le clasifica pe date de sosire
-promoveaza vanzarea produselor turistice prin internet,retele de socializare(facebook),;
-rezolva prompt eventualele reclamatii
-colaboreaza cu hotelurile ,restaurantele,companiile de transporturi si inregistreaza eventualele modificari intervenite ca urmare a schimbarii datei de sosire a turistilor,a numarului de persoane,prelungiri,anulari,plecari inainte de termen.
-studii de marketing ale produselor turistice
-derularea contractelor incheiate cu prestatorii interni si externi si urmarirea platilor
-vanzare bilete de avion
-promovarea vanzarilor prin agentia proprie sau prin alti colaboratori
? Cunoasterea in detaliu a programelor turistice, serviciilor de cazare, de transport ce fac parte din oferta agentiei;
? Legatura stransa cu clientii si informarea acestora despre conditiile de inscriere si calitatea serviciilor oferite;
? Evidenta vanzarilor structurate pe destinatii si natura serviciilor oferite;
? Intocmirea documentelor necesare turistului pentru serviciile cumparate (chitanta fiscala, factura fiscala, document de calatorie, bilet de transport, contract cu turistul, bon de comanda, anexa la bonul de comanda);
-participarea la targuri si expozitii internationale pentru turism;
? Urmarirea deconturilor;
? In domeniul Sistemului de Management al Calitatii, agentul de turism are responsabilitati in ceea ce priveste:
- participarea la elaborarea obiectivelor de calitate compartimentale/departamentale;
- aplicarea si respectarea prevederilor documentelor Sistemului de Management al Calitatii;
- indeplinirea indicatorilor de performanta stabiliti;
- participarea la imbunatatirea eficacitatii si eficientei Sistemului de Management al Calitatii.

Cerinte

-experienta in turism minim trei ani
-cunostinte temeinice despre vanzarea prin internet
-foarte bune cunostinte in domeniul IT
-marketing aplicat si studiu de piata
-limbile germana si engleza -nivel avansat
-bun psiholog
-rezistenta la stres si program elastic
-abilitati de comunicare.

Oferta (bonusuri, beneficii)

-posibilitate de avansare(manager agentie de turism )
-venituri salariale atractive
-prime de merit
-concedii in strainatate.