Click aici »

Expert Linux

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
600 EUR
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
IT Software
Data introducerii
30-11-2007
Data actualizare
30-11-2007

Descrierea postului

***ATENTIE: Rugam doar candidatii care intr-adevar detin cunostintele necesare la nivelul cerut se aplice. ***

Candidatul ideal este un expert in materie de Linux si configurare de servere, ca si in abordarea profesionala a meseriei.

Activitatea initiala va fi conceperea unei arhitecturi redundande de servere, configurarea si setarea lor.

Activitatea primara va fi supravegherea si asigurarea functionalitatii site-ului (www.gurudelvino.com) pe partea de securitate si backup.

Cerinte

Cautam o persoana constinceoasa, disciplinata si cu performante deosebite in urmatoarele domenii:

-Linux debian
-Configurare servere: Apache, Mail (Postfix, qmail) FTP, MySQL, DNS si DHCP (retea interna)
-PHP
-Cunostinte in domeniul de securitate si sisteme de backup sunt strict necesare.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficiile includ pe langa un salariu foarte atractiv si un program de bonus, mai ales un orar flexibil care ar permite si unui student constinceos sa lucreze in timpul facultatii.