Click aici »

Expert Contabil

Nivel cariera
Liceu, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
24-06-2009
Data actualizare
24-06-2009

Descrierea postului

Inregistrare documente in programe specifice departamentului contabil;
Verificare/supervizare a activitatii departamentului financiar-contabil;
Intocmire state de plata si declaratii;
Intocmire rapoarte financiare;
Calcul impozite ( pe profit, TVA, etc);
Inchideri si raportari lunare, trimestriale, semestriale, anuale;
Intocmire bilanturi anuale, semestriale;
Efectueaza expertiza contabila;
Informare in mod constant cu privire la modificarea legislatiei in vigoare pentru domeniul financiar- contabil.

Cerinte

Vechime minim 3 ani;
Cunostinte de limba engleza;
Cunostinte de fiscalitate si contabilitate la nivel avansat;
Cunostinte operare PC;
Rezistenta la stres;
Disponibilitate pentru program prelungit;
Constituie avantaj experienta in achizitii/livrari intracomunitare si import/export
Constituie avantaj calitatea de auditor financiar

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se incheie contract de munca pe perioada nedeterminata cu posibilitatea promovarii in cadrului companiei.
Se asigura training pentru intocmirea statelor de plata si utilizarea programelor de contabilitate.