Click aici »

Expert contabil

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Otopeni Otopeni
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
22-10-2016
Data actualizare
22-10-2016

Descrierea postului

verifica si apreciaza modul de organizare si de conducere a activitatii economico-financiare si de contabilitate, supravegheaza gestiunea societatii,verifica legalitatea bilantului contabil si a contului de profit si pierdere.
organizeza si conduce contabilitatea societatii si analizeaza  prin procedee specifice contabilitatii situatia economica, financiara si fiscala a acesteia.

Cerinte

a) tine si supravegheaza contabilitatea, intocmeste , verifica si certifica bilantul contabil;

b) acorda asistenta privind organizarea si tinerea contabilitatii;

c) efectueaza analize economico-financiare, si evaluari patrimoniale;

d) executa alte lucrari cu caracter financiar-contabil, fiscal, de organizare administrativa si informatica;