Click aici »

Expeditor marfuri

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
Transport/Distributie, Achizitii/Logistica
Data introducerii
01-09-2012
Data actualizare
28-10-2013

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba minimum 2 ani experienta in unul din domeniile: Achizitii/Logistica, Transport/Distributie
Acest anunt este adresat cunoscatorilor de Limba Engleza

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

- Aduce profit firmei prin procesul de intermediere a organizarii activitatii de transport;

- Cresterea portofoliului de clienti si a numarului de comenzi;

- Pastreaza legatura cu clientii interni si externi , contacteaza potentialii clienti in vederea stabilirii unor relatii comerciale cu acestia;

- Analizeaza solvabilitatea clientilor existenti si potentiali;

- Este raspunzator de indeplinirea cerintelor clientului si a procedurilor interne , asigurand necesarul de transport al clientilor;

- Executarea si urmarirea comenzilor de transport rutier furnizate de clientii firmei sau obtinute din piata pana la incasarea contravalorii acestora;

- Raspunde de buna derulare a relatiilor contractuale si solutionarea problemelor de transport;

- Raspunde de respectarea cerintelor legale privind facturarea;

- Procesarea documentelor necesare bunei desfasurari a activitatii;

- Raportarea saptamanala a activitatii;

Cerinte

- Postul se adreseaza DOAR persoanelor cu experienta de lucru intr-o casa de expeditie / firma de transport marfuri;
- Cunostinte limba engleza, scris /vorbit mediu, nivel conversational
- Alta limba straina si studii economice constituie avantaj;
- Cunostiinte solide IT, navigare internet;
- Rezistenta la stres;
- Abilitati de comunicare, negociere si putere de convingere;
- Spirit organizatoric;
- Initiativa si capacitate de rezolvare a problemelor

Oferta (bonusuri, beneficii)

- salariu fix + comision;
- masa de pranz;
- telefon de serviciu.