Click aici »

Expeditor marfuri

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Arad, Caransebes, Drobeta T. Severin, Resita, Timisoara Arad Caransebes Drobeta T. Severin Resita Timisoara
Domeniile ofertei
Transport/Distributie
Data introducerii
28-07-2014
Data actualizare
21-07-2017

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba minimum 1 an experienta in unul din domeniile: Achizitii/Logistica, Management/Consultanta, Transport/Distributie, Vanzari
Nivel minim de studii: Facultate (terminata)
Acest anunt este adresat cunoscatorilor de Limba Engleza

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

- Aduce profit firmei prin procesul de intermediere a organizarii activitatii de transport;

- Cresterea portofoliului de clienti si a numarului de comenzi;

- Pastreaza legatura cu clientii interni si externi, contacteaza potentialii clienti in vederea stabilirii unor relatii comerciale cu acestia;

- Analizeaza solvabilitatea clientilor existenti si potentiali;

- Este raspunzator de indeplinirea cerintelor clientului si a procedurilor interne , asigurand necesarul de transport al clientilor;

- Executarea si urmarirea comenzilor de transport rutier furnizate de clientii firmei sau obtinute din piata pana la incasarea contravalorii acestora;

- Raspunde de buna derulare a relatiilor contractuale si solutionarea problemelor de transport;

- Raspunde de respectarea cerintelor legale privind facturarea;

- Procesarea documentelor necesare bunei desfasurari a activitatii;

- Raportarea saptamanala a activitatii;

Cerinte

- Minim 1 an experienta de lucru intr-o firma de transport / casa de expeditie.
- Cunoasterea minim a unei limbi straine la nivel conversational.
- Bune aptitudini de comunicare ; flexibilitate;
- Bune abilitati de negociere;
- Organizat si atent la detalii;
- Orientat spre rezultat.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- salariu fix + comision;
- telefon de serviciu.