Click aici »

Expeditor international

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Transport/Distributie, Achizitii/Logistica
Data introducerii
03-12-2013
Data actualizare
02-02-2014

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 3 intrebari.

Descrierea postului

- Dezvoltarea bazei de date a firmei prin atragerea de noi clienti si subcontractanti
- Mentinerea legaturilor cu clientii si transportatorii
- Preluarea, executatarea si urmarirea comenzilor de transport intern si international
- Optimizarea costurilor de transport

Cerinte

- Experienta in domeniul expeditiilor nationale si internationale rutiere de marfa
- Persoana comunicativa, rezistenta la stres, capabila sa lucreze in echipa
- Abilitati de comunicare si negociere, atentie distributiva
- Initiativa si orientare catre rezolvarea eventualelor probleme
- Cunosaterea limbii engleze, scris si vorbit - o alta limba straina constituie un avantaj
- Operare PC
- Seriozitate, punctualitate

Oferta (bonusuri, beneficii)

Oferim:
Salariu atractiv
Bonusuri in functie de performante
Mediu de lucru placut, echipa tanara si dinamica