Click aici »

Expeditor international

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Transport/Distributie
Data introducerii
28-10-2016
Data actualizare
28-10-2016

Descrierea postului

Responsabilitati:
Prospectarea pietei si atragerea de noi clienti;
Permanenta actualizare a bazelor de date cu clienti;
Identificrea solutiilor optime de transport;
intocmirea ofertelor de transport si trimiterea lor catre clienti;
Informarea clientilor/ partenerilor referitor la posibilitatile de livrare;
Supravegherea si coordonarea termenelor de livrare catre clienti/parteneri;
Atingerea obiectivelor stabilite in ceea ce priveste planul de vanzari si largirea portofoliului de clienti;
Urmarirea derularii contractelor;
Raportari periodice.

Cerinte

Cerinte:
Experienta anterioara in zona de transporturi interne/ international de minim 1 an;
Cunostinte bune de limba engleza;
Cunostinte solide operare PC;
Cunostinte despre operatiuni import/export si vamale;
Cunoasterea pietei de transporturi.

Abilitati:
Abilitati de analiza, sinteza si negociere;
Abilitati foarte bune de comunicarea si interrelationare;
Abilitati foarte bune de organizare si planificare a timpului si a sarcinilor;
Abilitati de a lucra la proiecte multiple, multitasking;
Spirit de echipa, dorinta de a promova interesele societatii;
Atentie la detalii, putere de concetrare;
Proactivitate, perseverenta, dinamism;
Integritate si onestitate.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii:
Pachet salarial motivant (salariu fix + bonusuri);
Oportunitate de promovare si dezvoltare profesionala;
Echipa de tineri profesionisti.