Click aici »

Expeditor intern si international

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Transport/Distributie
Data introducerii
30-05-2013
Data actualizare
30-05-2013

Descrierea postului

Responsabilitati:

-analizeaza solvabilitatea clientilor

-contact permanent cu transportatorii si clientii

-urmareste camioanele in trafic si monitorizeaza respectarea graficelor incarcare/descarcare

-negociaza si intocmeste documentatia de la comanda pina la facturare

Cerinte

-experienta in activitatea de expeditii transport rutier
-abilitati negociere si comunicare
-cunostinte operare PC
-limba engleza constituie avantaj
- contacteaza societatile de transport international si incheie contracte de colaborare
- contacteaza potentialii clienti de transport international si prezenta serviciile oferite de firma; preia comenzile si negociaza tarifele de transport cu clientii
- selecteaza furnizorii de transport si servicii conexe (depozitare, asigurare etc.)
- identifica solutiile de transport (rute, mijloace de transport, planul de incarcare a marfurilor)
- urmareste modul de executare al transportului si al seviciilor conexe, verifica documentele de transport, urmareste comenzile executate pana la incasare
- tine legatura cu clientii si ii informeaza in legatura cu derularea transportului
- intocmeste rapoarte periodice de activitate.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salariu avantajos, telefon, bonuri de masa.