Click aici »

Expeditioner / Coordonator logistica / Dispecer

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Achizitii/Logistica
Data introducerii
02-02-2018
Data actualizare
02-02-2018

Descrierea postului

Oferta (bonusuri, beneficii):

- Loc de munca stabil, intr-un colectiv tanar si dinamic, cu perspectiva de avansare in functie de rezultatele acumulate;
- Conditii de lucru excelente, cu echipamente de ultima generatie;
- Formarea initiala si, ulterior, dezvoltarea competentelor profesionale;
- Cresterea progresiva sau sub forma de bonusuri a remuneratiei lunare, in functie de rezultate si de cresterea activitatii firmei.

Responsabilitati principale (dupa perioada de training):

- Preluarea si urmarierea executarii contractelor de transport , Primirea, verificarea, confirmarea si operarea in sistem a contractelor de transport;
- Gasirea solutiilor optime de desfasurare a transporturilor;

- Promovare si vanzare servicii in conformitate cu politicile companiei;

Cerinte

- Studii medii/superioare;
- abilitati de negociere, excelenta abilitati de comunicare atat in interiorul companiei cat si cu clientii
- capacitatea  de a lucra cu termene limita , rezistenta la stres;

- Persoana comunicativa, capabila sa lucreze in echipa;
- initiativa si orientare catre rezolvarea eventualelor probleme

- seriozitate,  si atitudine proactiva; fire analitica
- Capacitatea de a lucra organizat si riguros;
- abilitati de lucru cu suita MS Office, Internet, abilitati generale de lucru cu calculatorul

- Obligatoriu cunostinte avansate de limba engleza - scris, citit si vorbit. Oricare dintre limbile germana, franceza sau italiana constituie un avantaj;