Click aici »

Electronist - depanator

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Oras(e)
Focsani Focsani
Domeniile ofertei
Reparatii/Service
Data introducerii
19-06-2015
Data actualizare
19-06-2015

Descrierea postului

Electronist - depanator aparate electronice pentru uz profesional (uscatoare de par, masini de tuns, combine cosmetice, etc)
- efectueaza diagnosticarea corecta a aparatelor si instalatiilor electronice (blocuri electronice simple- transformatoare, redresoare, traductoare, filtre, convertizoare etc. sau placi multifunctionale analogice, logice sau mixte)
- masoara marimile electrice (cu aparate pentru masurarea marimilor electrice si testere) si neelectrice (cu frecventmetre, manometre etc.)
- citeste planuri, desene schematice si instructiuni tehnice de asamblare
- remediaza defectele, inlocuind componentele nefunctionale, realizand conexiunile electrice prin lipire, facand testele necesare
- verifica si calibreaza subansamblele si echipamentele electronice
- inregistreaza informatiile privind reparatiile
- respecta procedurile de lucru si procedurile de calitate
- colaboreaza cu toate departamentele tehnice din cadrul firmei
- pregateste locul de munca, intretine echipamentele din dotare
- procura si tine evidenta pieselor de schimb
- respecta normele de protectia muncii

Cerinte

-Experienta intr-un domeniu asemanator
-Posesor permis conducere