Click aici »

Electrician Echipamente Frigorifice

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Constructii/Imobiliare, Industrie
Data introducerii
01-12-2019
Data actualizare
01-12-2019

Descrierea postului

Academia de HR recruteaza pentru Clientul sau, unul dintre cei mai importanti jucatori din Romania din industria frigului, furnizor de solutii tehnologice pentru congelare si refrigerare pentru industria alimentara si in general, solutii pentru crearea unui mediu controlat: centre logistice, abatoare, hipermarket-uri, depozite de frig pentru legume si fructe, etc. (cu temperaturi ce pot coboara pana la -40 de grade Celsius).

Compania a realizat de-a lungul timpului numeroase proiecte greenfield, inclusiv in dezvoltarea instalatiilor frigorifice cu dioxid de carbon, domeniu ce necesita dotari tehnice si pregatire speciala a personalului. Multe dintre echipamentele si tehnologiile furnizate de Clientul nostru sunt folosite pentru produse pe care le intalnim in viata de zi cu zi, fie direct in magazinele de unde ne facem cumparaturi, fie prin intermediul produselor pe care le consumam si care au fost depozitate in spatii climatizate de acesta.

Proiectarea, planificarea si instalarea sistemelor de monitorizare si control al instalatiilor de refrigerare si congelare se face utilizand soft-uri complexe de proiectare pe calculator cu respectarea celor mai noi principii si norme ce tin de managementul energiei si protectia mediului.

Accentul pus pe calitate se reflecta atat in satisfactia clientilor si complexitatea proiectelor primite cat si in numeroasele certificari de care dispune compania: ISO 9001: 2015, ISO 14001: 2015 obtinute prin TUV Thüringen Austria si RINA Simtex.

Printre produsele realizate de companie se numara: echipamente comerciale si industriale de refrigerare, mobilier frigorific, camere modulare, solutii de abatorizare pentru industria carnii, tuneluri de congelare si centre logistice cu atmosfera controlata.

Descrierea Jobului
Cautam 4 x Electrician Echipamente Frigorifice pentru Bucuresti.

Scopul principal al postului: Asigura executia si montajul tablourilor si instalatiilor electrice pentru actionare automatizata a echipementelor frigorifice

Concret, iata cateva exemple de responsabilitati:

Citeste si interpreteaza corect schema electrica

Alege materialele, dispozitivele, echipamentele si aparatele conform specificatiilor din schema

Stabileste sau urmeaza traseul instalatiei in functie de cerinte si disponibilitati

Monteaza tuburile de protectie, conductorii si echipamentele si realizeaza conexiunile si izolatiile conform schemei si normelor tehnice de securitatea muncii

Pune sub tensiune instalatia frigorifica si utilizeaza aparate, tehnici si proceduri specifice pentru verificarea functionarii acesteia

Repara sau inlocuieste eventualele echipamente defecte, conductori, izolatii etc. conform cerintelor

Executa inspectii periodice si revizii tehnice ale instalatiilor electrice

Cerinte

Candidatul Ideal
Educatie si Experienta

Studii medii in domeniul automatizari sau electrotehnic
Constituie avantaj detinere autorizatiei ANRE
Experienta minima 5 ani
Alte cerinte:

Permis de conducere categoria B (avantaj)
Disponibilitate pentru deplasari in tara (scurte)
Personalitate

Aptitudini de planificare, organizare si punctualitate
Persoana organizata, atenta la detalii si cu o gandire analitica
Capacitate de a invata si utiliza tehnici si tehnologii noi
Abilitate de munca in echipa

Oferta (bonusuri, beneficii)

Oferta
Colegi deschisi la minte si entuziasti, un mediu de lucru prietenos

Simti ca esti parte dintr-o echipa de top si o companie reprezentativa pentru industria sa in Romania

Contract de munca pe prioada nedeterminata

Pachet salarial motivant (salariu + orele suplimentare se platesc + tichete de masa (sau diurna pt. deplasari). Se asigura cazare si transport pe teritoriul Romaniei

Posibilitati de dezvoltare intr-un mediu dinamic

Conditii de munca la standarde ridicate

Asigurare de munca suplimentara pentru accidente, indisponibilitate temporara, spitalizare

Programul de lucru este de 8 ore : 5/7 zile de la 08:00 la 17:00 cu pauza de masa 1 ora

Bonusuri diverse: de progres, lucrare la timp, fara evenimente deosebite pe santier

Companie de succes, proiecte fanion la care altii doar viseaza!

Trimite CV