Click aici »

Educatoare

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Ilfov Ilfov
Domeniile ofertei
Educatie/Training
Data introducerii
15-08-2010
Data actualizare
27-05-2012

Descrierea postului

Derularea de activitati educative in cadrul Asociatiei Matias - asociatie nonguvernamentala pentru romi, din localitatea Jilava, ce desfasoara activitati de consiliere si ajutorare a persoanelor aflate in situatii dificile de natura socio-economica.

Ingrijirea copiilor prescolari, asigurarea sigurantei acestora si dezvoltarea personalitatii, intereselor si afinitatilor copiilor.
Planificarea activitatilor pentru copii pe perioada sederii lor n gradinita, n functie de vrsta si grupa de ncadrare a prescolarilor.
Educarea prescolarilor n ultimul an de gradinita si pregatirea lor pentru scoala.

Organizarea dejocuri si alte activitati pentru copii, inclusiv servirea hranei.

Supravegherea constanta a copiilor in activitatile lor.

Cerinte

Studii medii - scoala secundara in domeniu, cu diploma
Experienta pe un post similar constituie un avantaj.
Atitudine pozitiva fata de copiii mici.
Abilitatea de a va exercita autoritatea, un anumit talent n predare.
Abilitatea de a improviza.
Rabdare si calm.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Mediu de lucru placut.