Click aici »

Educatoare

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Educatie/Training
Data introducerii
15-10-2018
Data actualizare
15-10-2018

Descrierea postului

Planificarea si realizarea activitatilor educationale;

Planificarea si realizarea activitatilor recreative;

Organizarea si amenajarea mediului educational;

Obligatii in realizarea sarcinilor din cadrul comisiilor scolare;

Coordonarea activitatilor artistice, a celor extra-curriculare si a evenimentelor realizate la nivelul gradinitei;

Monitorizarea progreselor copiilor si intocmirea rapoartelor de activitate;

Initierea de actiuni concrete care sa contribuie la desfasurarea cu succes a lectiilor;

Asigurarea interfetei, la nivelul comunicarii si relationarii, intre copii si parinti;

Dezvoltarea unor relatii de calitate atat cu copiii cat si cu parintii acestora, participand la crearea unui ambient placut.

Cerinte

Studii de specialitate, educatoare, educator/ invatator/ profesor pentru invatamantul primar si prescolar;

Experienta in lucrul cu copiii;

Motivatie pentru o dezvoltare personala si profesionala in cadrul gradinitei;

Foarte bune abilitati de comunicare, relationare si ascultare;

Atitudine empatica, proactiva;

Foarte bune abilitati de planificare si organizare;

Capacitate de lucru in echipa;

Dinamism si flexibilitate;

Limba engleza/germana constituie un avantaj.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Mediu placut, echipa tanara, dotari moderne, salariu motivant.