Click aici »

Educatoare grupa 2-3 ani

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Ploiesti Ploiesti
Domeniile ofertei
Educatie/Training
Data introducerii
28-01-2014
Data actualizare
28-01-2014

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 2 intrebari.

Descrierea postului

Profesia de educator Montessori presupune formare continua, observarea copilului si indrumarea lui catre materialele cele mai potrivite.
Program: 8:00 - 16:00

Cerinte

Candidatul ideal:
- experienta in lucrul cu copiii de 2- 3 ani;
- limba engleza (nivel mediu);
- absolventa a Facultatii de Pedagogie (Invatamant Primar si Prescolar);
- persoana calma, placuta, rabdatoare;
- cunostinte minime despre pedagogia Montessori si dorinta de dezvoltare personala si profesionala in cadrul gradinitei noastre.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii: masa de pranz si transport incluse, formare profesionala in cadul unei colectivitati dinamice.