Click aici »

Educatoare gradinita Germania

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Tara
Germany
Oras(e)
Strainatate, Toate orasele Strainatate Toate orasele
Domeniile ofertei
Educatie/Training
Data introducerii
12-11-2014
Data actualizare
12-11-2014

Descrierea postului

Compania Realjob Deutschland GmbH face selectia de persoane calificate pentru pozitia de educatoare in gradinita in zona Stuttgart. Contract de munca indeterminat german, full time, cursuri de limba germana, cazare.

Cerinte

Cautam persoane cu studii superioare in pedagogie, educatoare sau profesor in invatamant primar. Limba germana nu este necesara, oferim cursuri de limba germana pe parcursul activitatii de munca, recunoastere actelor de studii din Romania.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Contract de munca nedeterminat german, full time, cursuri de limba germana, recunoastere titlului de studii, cazare.